• Kto sa pýta, ten sa dozvie. Kto sa dozvie, ten už dosť vie. Ten, kto dosť vie, nie je hlúpy, to sa nedá nikde kúpiť!
      • Myslím, že to dokážem. Viem, že to dokážem.
        • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
          • Čím viac čítaš, tým viac vieš. Čím viac sa učíš, tým viac miest navštíviš.
            • Naša duševná bystrosť sa rozvíja tým, že sami riešime problémy, nie tým, že nám niekto ukazuje, ako ich možno riešiť.
              • Nečakajte, kým budú dokonalé podmienky. Podmienky sa stanú dokonalými tým, že začnete.
                • Čím viac toho vieš, tým lepšie veci robíš.
                  • Nedovoľ, aby ťa to, čo nedokážeš, zastavilo v tom, čo urobiť dokážeš.
                          • Vítanie jari

Po dlhej nie príliš zimnej zime sme s radosťou zaspievali Morene a ukončili sme jej vládu. Privítali sme jar. Tak nech sa zelená a kvitne.

Všetkým prajeme príjemné prežitie veľkonočných sviatkov, sviatkov jari.

• Čo vieš o hviezdach?

Blahoželáme našim žiakom – účastníkom súťaže „Čo vieš o hviezdach?“, ktorá sa konala v Hvezdárni v Partizánskom:

1. kategória – 1. miesto – Marcel Vetrák (5.B)

2. kategória – 1. miesto – Filip Geschwandtner (9.B)

2. miesto – Ondrej Vindiš (8.C)

Všetci súťažiaci postupujú do krajského kola. Budeme im držať palce k dosiahnutiu čo najlepších výsledkov.

• Okresné kolo Geografickej olympiády

Dňa 12.3.2024 sa uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády. Vo všetkých 3 kategóriách sme mali zastúpenie. Žiaci sa popasovali s náročnými teoretickými úlohami a praktickými zadaniami. So cťou nás reprezentovali piataci – D. Tutková a P. Fodor (obaja 5.B) a P. Kováč (6. B).

Blahoželáme úspešným riešiteľom Nelke Nechalovej (7. A) a Marekovi Kukučkovi (9. B) a v krajskom kole budeme držať palce Ondrejovi Vindišovi (8.C), ktorý sa umiestnil na peknom 2. mieste.

• Deň učiteľov

Oznamujeme rodičom, že dňa 27. 3. 2024 bude vyučovanie prebiehať do 11:30 z dôvodu slávnostného prijatia pedagogických zamestnancov u primátora mesta.

Za pochopenie ďakujeme.

• My na FB

• Štvrtok 28. 3. 2024
                    • Partneri a sponzori